Dala-Dubbeln 2008må 2008-11-03 22:25
Resultat Stafett Medeldistansskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                      Klubb                          Tid 



Öppen 1  (25)    1.9 km   7 K                

    1 Patrik Jones              Skogspojkarnas OK            17:06 
    2 Johanna Hannrup           IF Thor                      19:34 
    3 Lova Klasér               Korsnäs IF OK                19:54 
    4 Anton Uller               Kils OK                      20:28 
    5 Linda Gustafsson          OK Tyr                       21:08 
    5 Petra Helmersson          Vandrarringen                21:08 
    7 Samuel Dahl               Länna IF                     22:32 
    8 Erik Pettersson           Surahammars SOK              23:22 
    9 Towa Pettersson           OK Denseln                   24:44 
   10 Emanuel Källgren          Södertälje-Nykvarn OF        26:55 
   11 Markus Melén              OK Kåre                      27:11 
   12 Oskar Lyremark            Klubblös                     27:18 
   13 Johan Lundbäck            Järfälla OK                  27:58 
   14 Isa Lundqvist             Järfälla OK                  28:40 
   15 Jonna Lundbäck            Järfälla OK                  28:43 
   16 Jennie Bergström          Järfälla OK                  28:45 
   17 Peter Åberg               Korsnäs IF OK                30:51 
   18 Ingvar Arvidsson          Säterbygdens OK              30:58 
   19 Olle Dalin                Leksands OK                  34:04 
   20 Vendela Söderqvist        Leksands OK                  40:50 
   21 Maja Bergkvist            Leksands OK                  41:03 
   22 Greta Wetterberg          Sala OK                      43:11 
   23 Lina Uller                Kils OK                      55:55 
   24 Elsa Kaipe                Klubblös                     59:17 

      Tova Näs                  Gagnefs OK                ej start 



Öppen 3  (49)    2.5 km   7 K                

    1 Alice Olsson              Visborgs OK                  26:05 
    2 Stina Hagberg             Avesta OK                    27:04 
    3 Lotta Sjögren             Rembo IK                     28:11 
    4 Helen Kastemyr            Klubblös                     29:07 
    4 Pontus Kastemyr           Klubblös                     29:07 
    6 Arvid Strandberg          Skogslöparna                 29:25 
    7 Per Castenborg            Njurunda OK                  29:37 
    8 Elvira Johansson          OK Österåker                 29:47 
    9 Julia Kronvall            Sigtuna OK                   29:57 
   10 Markus Berglund           SoIK Hellas                  30:10 
   11 Johanna Eriksson          IFK Värmland Brattfors       30:37 
   12 Nils Ullberg              Avesta OK                    31:00 
   13 Cecilia Eriksson          Ornäs IK                     31:04 
   14 Malin Jonsson             Sigtuna OK                   31:34 
   15 Jimmy Löfgren             Avesta OK                    31:35 
   16 Isak Andersson            SoIK Hellas                  31:45 
   17 Isak Dungner              Svaide-Roma SOK              31:47 
   18 Johannes Fritz            Svaide-Roma SOK              31:49 
   19 Per Göransson             Skarpnäcks OL                32:00 
   20 Albin Thomsson            Gotlands Bro OK              32:58 
   21 Jon Klasér                Korsnäs IF OK                33:02 
   22 Erik Hannrup              IF Thor                      33:04 
   23 Natalie Eriksson          Bodafors OK                  35:05 
   24 Måns Söder                Skarpnäcks OL                35:51 
   25 Karin Billeson            OK Kolmården                 35:58 
   26 Kimberly Thörngren        OK Kolmården                 36:01 
   27 Nils Jonsson              OK Kåre                      36:11 
   28 Viktor Mattsson           Skarpnäcks OL                36:12 
   29 Anders Berglund           SoIK Hellas                  36:39 
   30 Johanna Wallgren          Timrå SOK                    37:07 
   31 Amanda Lund               Surahammars SOK              38:33 
   32 Lembit Roos               Södertälje-Nykvarn OF        38:46 
   33 Heidi Fors                OK Grip                      40:00 
   34 Margaretha Dahlström      OK Hedströmmen               40:35 
   35 Linnèa Näs                Gagnefs OK                   41:11 
   36 Emil Carlsson             KFUM Örebro OK               42:08 
   37 Sandra Undstedt           Visborgs OK                  42:10 
   38 Unni Dahlstedt            Visborgs OK                  42:14 
   39 Elsa Andersson            Ölmstads IS                  44:29 
   40 Ludvig Samuelsson         OK Österåker                 45:37 
   41 Anna Malmenlid            SoIK Hellas                  45:51 
   42 Lisa Eriksson             SoIK Hellas                  45:55 
   43 Oscar Bäckman             Visborgs OK                  48:16 
   44 Joel Litén                Sala OK                      52:46 
   45 Tanja-Birgit Söderström   Sala OK                      54:16 
   46 Erik Danielsson           Arboga OK                  1:03:40 
   47 Anna Danielsson           Arboga OK                  1:03:41 

      Anna Lund                 Surahammars SOK             Felst. 
      Ann-Louise Klasér         Korsnäs IF OK               Felst. 



Öppen 5  (40)    3.6 km   12 K               

    1 Magnus Runsvik            OK Kåre                      28:11 
    2 Lars-Åke Montén           Domnarvets GOIF              34:55 
    3 Markus Olsson             Skarpnäcks OL                35:49 
    4 Håkan Herbertsson         OK Roxen                     36:08 
    5 Magnus Karlsson           Filipstadsbygdens OK         37:26 
    6 Per Edén                  OK Kåre                      39:16 
    7 Wilhelm Rankka            OK Roxen                     40:37 
    8 Lena Hellström            Skarpnäcks OL                41:18 
    9 Christina Liljeqvist      Stenungsunds OK              41:58 
   10 Magnus Molitor            Katrineholms OK              42:04 
   11 Albin Eriksson            SoIK Hellas                  42:18 
   12 Ellinor Nilsson           Domnarvets GOIF              42:23 
   13 Erik Berglund             SoIK Hellas                  42:27 
   14 Marie Fläck               Grycksbo IF OK               48:12 
   15 Håkan Karlsson            Mälarö SOK                   49:05 
   16 Titti Ramsell             Leksands OK                  49:08 
   17 Karin Hannrup             IF Thor                      49:24 
   18 Emma Jonsson              Stigmännen Karlshamns OK     49:45 
   19 Maria Wejås               Nyköpings OK                 52:04 
   20 Elsa Magnussen            Skattkärrs IF                52:07 
   21 Nicklas Lyremark          Attunda OK                   52:43 
   22 Elisabet Hult             Attunda OK                   52:47 
   23 Karina Langerak           Järfälla OK                  57:58 
   24 Peter Sundh               Sundbybergs IK               58:05 
   25 Nils Olsson               Vandrarringen                59:42 
   26 Dick Svahn                OK Ravinen                 1:00:01 
   27 Eva Mattsson              OK Tyr                     1:02:31 
   28 Magnus Lindberg           Vandrarringen              1:06:04 
   29 Helen Toftered            IF Rigor                   1:06:39 
   30 Christina Englöf          Köping-Kolsva OK           1:07:44 
   31 Anders Harker             KFUM Örebro OK             1:14:18 
   32 Tommy Boman               Västerviks OK              1:14:38 
   33 Tomas Huldt               Sigtuna OK                 1:22:36 
   34 Birgitta Henriksson       Järla IF OK                1:26:23 
   35 Emma Takman               Attunda OK                 1:27:36 
   36 Johanna Hallstedt         Attunda OK                 1:27:42 
   37 Anton Norrström           Rasbo IK                   1:33:50 
   38 Anna Pettersson           Surahammars SOK            1:50:11 

      Runar Forsström           Järfälla OK                 Felst. 
      Malin Albinsson           IFK Enskede                 Felst. 



Öppen 7  (42)    3.3 km   13 K               

    1 Ulf Magnusson             Leksands OK                  20:46 
    2 Hans Carlsson             Bjursås OK                   28:22 
    3 Toivo Pentonen            Hestra IF                    29:05 
    4 Jan Kinsten               Kvarnsvedens GOIF OK         31:15 
    5 Krister Gumaelius         Waxholms OK                  31:24 
    6 Maffe Frost               IFK Moras OK                 32:28 
    7 Annika Sundström          Västerås SOK                 32:47 
    8 Gunilla Boman             Västerås SOK                 32:48 
    9 Christer Engman           Forsa OK                     33:34 
   10 Ulf Kjellin               OK Hedströmmen               34:43 
   11 Hans Westman              Västerås SOK                 35:51 
   12 Maria Bergstrand          Motala AIF OL                35:53 
   13 Lina Persson              OK Kolmården                 35:57 
   14 Henry Westman             Sala OK                      36:56 
   15 Vilho Rokka               Långshyttans AIK OK          37:20 
   16 Elisabeth Westman         Västerås SOK                 37:46 
   17 Bertil Calderon           Finspångs SOK                39:25 
   18 Emil Fläck                Grycksbo IF OK               41:16 
   19 Anders Gunnarsson         Surahammars SOK              41:49 
   20 Carolina Mikaelsdotter    Västerås SOK                 42:26 
   21 Agnes Bäverfält           Sigtuna OK                   42:32 
   22 Katarina Hoffsten-Sundq   OK Kåre                      42:50 
   23 Agneta Hallberg-Hansson   Nässjö OK                    43:14 
   24 Lena Wahss                IFK Hedemora OK              43:29 
   25 Hans Andersson            IK Gandvik                   43:32 
   26 Ari Sahlsten              Skarpnäcks OL                43:34 
   27 Anneli Wiklund            Finspångs SOK                43:49 
   28 Karin Westholm            Västerås SOK                 43:56 
   29 Kent Jarlekrantz          Västerås SOK                 44:49 
   30 Anders Pettersson         Västerviks OK                47:28 
   31 Thomas Urby               Västerås SOK                 49:00 
   32 Björn Winberg             Stenungsunds OK              49:07 
   33 Svante Hagberg            Avesta OK                    51:00 
   34 Jan Åhs                   Norbergs OK                  51:58 
   35 Karina Langerak           Järfälla OK                  52:14 
   36 Victor Häggqvist          Attunda OK                   57:12 
   37 Christer Häggqvist        Attunda OK                   57:22 
   38 Annika Berntsson          Väsby OK                     57:46 
   39 Bengt Lock                Bjursås OK                   58:10 
   40 Ingrid Olsson             Väsby OK                     58:37 
   41 Marianne Tysk             Leksands OK                  59:36 

      Annika Davidsson          Västerås SOK                Felst. 



Öppen 9  (101)   4.0 km   15 K               

    1 Gustav Bergman            OK Ravinen                   22:59 
    2 Erik Modig                OK Pan-Kristianstad          23:41 
    3 Jan Olm                   Kils OK                      24:09 
    4 Chris Forne               Klubblös                     24:24 
    5 Andreas Rangert           IK Hakarpspojkarna           24:55 
    6 Peter Cederberg           Vänersborgs SK               25:22 
    7 Anders Gustavsson         Uddevalla OK                 26:18 
    8 Bo Granstedt              IK Hakarpspojkarna           26:44 
    9 Stefan Jonsson            OK Klyftamo                  26:45 
   10 Thomas Josarp             FK Friskus Varberg           27:00 
   11 Sven Olsson               Leksands OK                  27:20 
   12 Peter Löfås               Stora Tuna OK                27:25 
   13 Henrik Thomson            OK Kåre                      27:49 
   14 Martin Hederskog          Malungs OK Skogsmårdarna     28:07 
   15 Johan Markstedt           OK Södertörn                 28:15 
   16 Mikael Hill               Tumba-Mälarhöjden OK         28:48 
   17 Per B Nilsson             Järfälla OK                  29:08 
   18 Olle Lindman              Finspångs SOK                29:29 
   19 Göran Olsson              Idefjordens SK               29:44 
   20 Kalle Östgren             OK Kåre                      29:56 
   21 Sören Villamo             Finspångs SOK                30:02 
   22 Olof Frænell              Sundsvalls OK                30:16 
   23 Kent Bergman              OK Ravinen                   30:41 
   24 Mats Bergenfur            OK Älgen                     30:57 
   25 Oleksandr Starov          OK Denseln                   31:18 
   26 Björn Lönne               Skarpnäcks OL                31:22 
   27 Therese Bergkvist         Leksands OK                  31:23 
   28 Magnus Nyström            Mariestads FK                31:43 
   29 Tomas Edström             Sundsvalls OK                32:12 
   30 Peter Albinsson           IFK Enskede                  32:32 
   31 Torbjörn Eriksson         IFK Värmland Brattfors       32:33 
   32 Charlotte Lindkvist       OK Denseln                   32:37 
   33 Lars Vikström             OK Renen                     32:38 
   34 Per Sundström             Västerås SOK                 32:46 
   35 Jens Andersson            OK Roslagen                  32:55 
   36 Stefan Mellander          Sundsvalls OK                33:18 
   37 Fredrik Månsson           OK Kåre                      33:26 
   38 Anders Gedin              OK Kåre                      33:32 
   39 Rebecka Adolfsson         OK Kåre                      33:49 
   40 Ivan Forsgren             OK Tisaren                   33:50 
   41 Torbjörn Kölzow           OK Ravinen                   33:51 
   42 Håkan Flingmark           Uddevalla OK                 34:06 
   43 Peter Fors                OK Grip                      34:21 
   44 Maria Ossiansson          IK Hakarpspojkarna           34:29 
   45 Håkan Redtzer             Attunda OK                   34:34 
   46 Mikael Kullin             OK Tyr                       34:41 
   47 Oscar Gustafsson          Idefjordens SK               34:55 
   48 Maria Lybert              OK Ravinen                   35:01 
   49 Mats Orbert               Attunda OK                   35:06 
   50 Ola Henriksson            Järla IF OK                  35:13 
   51 Kent Åström               Sundsvalls OK                35:19 
   52 Anton Backlund            Säterbygdens OK              35:23 
   53 Georgia Whitla            Leksands OK                  35:39 
   53 Carl-Johan Thorell        OK Ravinen                   35:39 
   55 Per Edenhamn              Länna IF                     35:46 
   56 Mikael Hjalmarsson        OK Kåre                      36:15 
   57 Jan Bergström             Grycksbo IF OK               36:25 
   58 Anders Önerud             OK Ravinen                   36:29 
   59 Inger Gunnarsson          Västerås SOK                 36:35 
   60 Laila Ingelsson           OK Hammaren                  36:41 
   61 Anna Nordström            OK Tyr                       36:51 
   62 Daniel Torén              Tumba-Mälarhöjden OK         37:06 
   63 Joakim Jörgensen          Tumba-Mälarhöjden OK         37:26 
   64 Anna Grandin              Selånger SOK                 37:57 
   65 Stefan Liljedahl          Ludvika OK                   38:51 
   66 Mikael Davidsson          Västerås SOK                 39:23 
   67 Erik Sjölund              Söderhamns OK                39:31 
   68 Lotta J-Sundblad          Eksjö SOK                    39:53 
   69 Niclas Ahlström           Västerås SOK                 40:23 
   70 Gunnar Löfkvist           Bjursås OK                   40:25 
   71 Maria Halvarsson          Fjärås AIK                   40:47 
   72 Karin Ståhl               OK Kåre                      41:35 
   73 Kjell Ehn                 Södertälje-Nykvarn OF        41:43 
   74 Jan Dahlin                SoIK Hellas                  41:52 
   75 Nils Morell               OK Kåre                      42:47 
   76 Martina Morell            OK Kåre                      42:49 
   77 Svante Ivarsson           KFUM Örebro OK               43:10 
   78 Jan Johansson             IFK Hedemora OK              44:53 
   79 Roland Berg               Säterbygdens OK              45:05 
   80 Stefan Reiver             Bodafors OK                  45:48 
   81 Anna-Karin Löfgren        Avesta OK                    45:53 
   82 Mats Nord                 Nynäshamns OK                46:23 
   83 Dick Nyman                Uddevalla IS                 46:34 
   84 Jonas Uller               Kils OK                      47:00 
   85 Karl-Erik Bäckström       SoIK Hellas                  47:01 
   86 Karl-Olov Söder           Skarpnäcks OL                47:46 
   86 Carina Bergander          Eksjö SOK                    47:46 
   88 Göran Lundqvist           Järfälla OK                  48:33 
   89 Margareta Andersson       SoIK Hellas                  49:47 
   90 Daniel Bergquist          Södertälje-Nykvarn OF        49:48 
   91 Per Andersson             OK Gynge                     49:59 
   92 Peter Lagerqvist          Grycksbo IF OK               51:15 
   93 Leif Åkerblom             Stora Tuna OK                51:56 
   94 Emily Wall                Klubblös                   1:00:33 
   95 Nils Jansson              Rasbo IK                   1:11:26 
   95 Helena Flodin             OK Linné                   1:11:26 

      Stefan Larsson            Arboga OK                   Felst. 
      Eva Halvarsson            OK Kåre                     Felst. 
      Lena Eriksson             OK Kåre                     Felst. 
      Göran Eklund              Skarpnäcks OL               Felst. 
      Jan Nordin                Sundsvalls OK               Felst.